V nájezdech byli úspěšnější hosté z Pardubic
Profilovka
19. 02. 2024.
624

TŘEBÍČ (hst) - S rezervním týmem pardubického Dynama se Horácká Slavia utkala už počtvrté v sezoně a dvakrát došlo utkání do samostatných nájezdů. Ve druhém kole v nich uspěla Třebíč, tentokrát byli šťastnější hosté. Jediným úspěšným střelcem byl totiž Lukáš Žálčík. V průběhu utkání viděli diváci vyrovnaný boj o každý centimetr ledu a dvě branky ze hry. Nejprve se na začátku druhé třetiny prosadil hezkou střelou do pravého vinglu domácí branky Dominik Hrníčko. O tři minuty později vyrovnal tečí Vodného střely Radim Ferda. Další branky už nepřinesla ani třetí třetina ani prodloužení, i když šance v něm měly oba celky.

Úvodní perioda nepřinesla mnoho vzruchu. K vidění byl na obou stranách spíš boj než hokej s šancemi. Přesto se skóre mohlo pohnout, to kdyby Martin Dočekal proměnil svůj samostatný únik. Jenže třebíčská devadesátka v klíčové chvíli nedokázala zpracovat puk. Na druhé straně zahrozil střelou od modré obránce Martin Bučko, ale ani on brankovou síť nerozvlnil.

K tomu došlo až v čase 20:31, když Dominik Hrníčko vymetl pravý horní roh třebíčské svatyně a poslal Pardubice do vedení. 0:1. Z vedení se ale Východočeši dlouho neradovali - přesněji řečeno jen necelé tři minuty. V čase 23:30 totiž zaparkoval před pardubickým brankářem Vomáčkou Radim Ferda a puk vyslaný z hole Michala Vodného tečoval tak šikovně, že ten skončil až v síti. 1:1. O dalších pět minut později mohl Ferda překlopit vývoj zápasu na stranu Horáků, jenže v zakončení si tentokrát nepočínal přesně.

Třetí dějství nabídlo taktickou bitvu. Ani jeden z týmů nechtěl udělat fatální chybu, což znamenalo, že příliš velkých šancí diváci neviděli. Tu patrně největší měl dvě minuty před koncem základní hrací doby Matyáš Svoboda, avšak svým zakončením našel pouze beton pardubického brankáře. Šlo se tedy do prodloužení. V nastaveném čase nejdříve ujížděl sám na Vomáčku Dočekal, ten si ale s jeho zakončením směřovaným na vyrážečku poradil. Na druhé straně neuspěl po individuální akci Tomáš Kaut. O majiteli druhého bonusového bodu tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. K vidění bylo pět sérií a deset exekutorů. Uspěl jediný - pardubický Lukáš Žálčik. Zkušený forvard zajistil Dynamu vítězství 2:1.

Ohlasy trenérů
Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: „Nejsme v úplně ideálním rozpoložení a zápasy jsou velmi rychle za sebou, takže si nemůžeme pomoci ani tréninky. Dnes jsme nabádali hráče k tomu, abychom se vrátili k naší parádní defenzivní hře. Nevím, kdo by sem musel přijet za soupeře, abychom si mohli říci, že jsme jasní favorité. Pardubice mají velmi silné mužstvo, uzdravili se jim hráči a my jsme s nimi hráli velmi vyrovnaný zápas. Bylo to o každém metru ledu, o každé střele. Jim se povedl jeden protiútok, nám zase tečovaná střela. Vím, že se velmi mluví o té naší přesilovce 5 na 3. Myslím si, že je to hlavně o pohodě, která v mužstvu panuje. Jakmile tam ta pohoda není, tak to jde na těchto momentech poznat. Bylo důležité kluky o přestávce uklidnit a rozebrat si to. Ve třetí třetině jsme se pak snažili hrát dobře do defenzívy a trpělivě vyčkávat na chybu soupeře. Nakonec jsme se dostali do prodloužení, kde byly šance na obou stranách. V závěru nás pak dostaly nájezdy, se kterými se dlouhodobě trápíme. “

Tomáš Jirků - HC Dynamo Pardubice B: „Pro nás je v aktuální době každý zápas takové malé play-off, bojujeme o každý bod. Přijeli jsme do Třebíče s veškerým respektem a pokorou. Stál proti nám velmi vyspělý tým, který umí hrát velmi dobře takticky. To se potvrdilo i na ledě. Klíčový moment pro nás byl, když jsme dokázali ubránit dlouhou přesilovku domácích 5 na 3, za to bych chtěl klukům velmi poděkovat. Opticky bych asi řekl, že domácí měli v poslední třetině převahu, ovšem i jim se v obraně tvořily mezírky, kterých jsme se snažili využít. Do prodloužení jsme pak šli s tím, že to tam chceme ukončit. V poslední době se nám na nájezdy moc nedařilo vyhrávat, tak jsem velmi rád, že se nám to dnes podařilo zlomit.“