Fandili jsme elitě orientačních běžců
Profilovka
24. 05. 2024.

JEMNICE/MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (juh) - Vysočina zažila svátek orientačního běhu. TJ Spartak 1. brněnská pořádala dva důležité závody mistrovství České republiky.

V sobotu 18. to bylo mistrovství ČR ve sprintu v Jemnici a v neděli 19. v Moravských Budějovicích mistrovství ČR sprintových štafet. Oba orientační běhy patřily do kategorie závodů ve městě.

V Jemnici měli závodníci zázemí v zámeckém parku a trať vedla dalšími městskými parky, v Moravských Budějovicích bylo centrum závodů na fotbalovém stadionu. Podle slov ředitele závodů Kamila Komendy se zde sjela veškerá elita České republiky.

Prostor stadionu poskytl závodníkům i pořadatelům nejen dostatečný prostor pro zázemí, ale také místo pro start, cíl a předávku štafet. Právě tato skutečnost spolu s možností vést závody starou i novou zástavbou byl důvod, proč se takto významné závody konaly právě zde. Radnice vyšla organizátorům maximálně vstříc a bez její podpory by takováto akce mohla proběhnout jen těžko. Závod probíhal za plného provozu a o bezpečnost běžců na kontrolách pečovali jak  organizátoři, tak i policie. Průměrná doba na trati byla 15 minut.

Oddíl orientačního běhu Třebíč reprezentoval devatenáctiletý Tomáš Prášil v kategorii H20. Z šestapadesáti závodníků doběhl na 16. místě, což vzhledem ke slovům Kamila Komendy není vůbec špatné umístění.

V odpoledních hodinách se na stejné trati konal i oblastní žebříček, kde opět nechyběli zástupci třebíčského oddílu a na stupních vítězů byla v kategorii D55 Iva Syslová a v kategorii H55 Jan Nešpor.

V hlavní mužské kategorii H21 se pěkně umístil i Václav Cícha na 15. místě.

Foto HoN: Jan Uher

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.