

TŘEBÍČSKO (mad) - Kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který na Třebíčsku prodával dalším lidem drogy. Při domovní prohlídce zajistili pervitin a marihuanu. Drogy muž ukrýval na různých místech, mimo jiné třeba i v botě.
Devětačtyřicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání trestného činu, za který mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Třebíčští kriminalisté zadrželi muže koncem minulého týdne v zahradní chatě v Moravských Budějovicích, kde žije. Během prohlídky nalezli a zajistili krystalickou látku v několika zatavených injekčních stříkačkách a dále sáčky s marihuanou.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Devětačtyřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl mjr. Mgr. Milan Špaček, vedoucí třebíčských kriminalistů. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost, sám je uživatelem drog.
Přibližně od konce předloňského roku poskytoval dalším osobám pervitin. Drogy prodával nebo je směnil za různé věci, například mobilní telefon nebo playstation. Pervitin muž distribuoval zejména v Moravských Budějovicích a na dalších místech Třebíčska.
Foto: Policie ČR